שיעורים פרטיים לגילאי בית הספר היסודיבית הספר היסודי הינו ההתחלה של ילדינו במערכת החינוך ותחילת של תקופה לא קלה בכלל של 12 שנות לימוד. בניית בסיס איתן בביה”ס היסודי יכול לשנות לחלוטין את חווית הלימודים של התלמיד. ככל שהבסיס חזק יותר כך המשך שנות חייו כתלמיד בשלבים מתקדמים יותר יהיו הרבה יותר פשוטים ואפילו מהנים. הלימודים בביה”ס היסודי הם בעצם מבואות ובניית יסודות לכלל המקצועות הנלמדים בחיי התלמידים. אלו כוללים בין השאר: מתמטיקה (חשבון), עברית (לשון, הבעה), היסטוריה, גיאוגרפיה, תנ”ך, מדעים (ביולוגיה, מדע וכו’), אומנות ויצירה ואפילו חינוך גופני.
 
תחילת חייו הלימודיים של התלמיד יכולים להיות מאד חיוביים או מפחידים במקצת. שיעורים פרטיים יכולים להקל על ההתחלה הזו בכך שהמורה הפרטי יכול להכין את התלמיד שעולה לכיתה א ובכך יהיה לתלמיד מושג למה הוא נכנס ולא יופתע. כמו כן, עזרה במהלך שנותיו של התלמיד בבית הספר היסודי ע”י מורים פרטיים חיוני ביותר. תלמידים ככל ובבית הספר היסודי בפרט לא תמיד מרגישים נח לשאול שאלות ולהביע חוסר הבנה בכל תחום שהוא. האמון שנבנה בין המורה הפרטי לתלמיד יכול לאפשר לו את הנוחות לשאול את אותן שאלות ובכך לפתור בעיות שעלולות להיווצר עם החומר הלימודי.

בנוסף לעזרה בחומר הלימודי עצמו, שיעורים פרטיים יכולים להקנות לתלמיד הרגלי למידה, כלים חיוניים והכנה למבחנים ובחני אמצע. כלים אלו יכולים גם הם להשפיע בצורה ניקרת על המשך חייו של תלמיד בשנות לימודיו העתידיות. בניית הרגלי למידה נכונים כבר בהתחלה יעשו פלאים במשך השנים וכמובן ישפיעו לחיוב בתקופות משמעותיות עוד יותר של מעבר לבית הספר התיכון ובסופו הבגרויות.

מורים פרטיים יבנו תוכנית מיוחד על פי היכולת של התלמיד ותוך היכרות עמוקה איתו. תוכנית אינדיבידואלית הינה הנכונה ביותר בגיל הזה כי כל ילד שונה, וכל ילד מתקשה בדברים אחרים ויכול להחיל חומר בצורה אחרת. היחס האישי הוא זה שיגרום לתלמיד להינות מהחוויה הלימודית ולגדול להיות תלמיד חרוץ, מקיע ובעיקר סקרן.