הכנה למבחני הבגרותהסיוט של רוב התלמידים, הם כמובן בחינות הבגרות. רבים מהתלמידים זקוקים לעזרה, והעזרה היא בדרך כלל מורים פרטיים, שיעורים פרטיים או מורה פרטי אחד על אחד. מורים פרטיים מבוקשים הם: מורה פרטי ללשון, מורה פרטי למתמטיקה, מורה פרטי לאנגלית, מורה פרטי לפיזיקה.

במקרה והבן או הבת מתקשים באחד מהמקצועות המוזכרים לעיל, רצוי מאוד לקחת שיעור פרטי כבר בתחילת השנה. הורים ותלמידים רבים מתפלאים מכמות ומרמת החומר אותן ניתן ללמוד עם מורה פרטי לעומת לימוד בכיתה עם 40 תלמידים.

חשובה ביותר ההתאמה בין המורה לתלמיד. חשוב לדבר עם הנער או הנערה על העדפתם, אם הם מעדיפים מורה גבר או מורה אישה, אם רצוי להם ללמוד בבית או בביתו של המורה. כאשר אתם פונים למורה דרך חברת all teachers ספרו על ההעדפות אלו. השיעור הראשון הוא בדרך כלל שיעור ניסיון בחינם, בו ירגיש התלמיד אם יש בינו ובין המורה “כימיה”. רצוי מאוד שאחד מההורים יהיה נוכח בבית בעת השיעור הראשון כדי לעמוד על רמת המורה הפרטי , דו השיח בינו לבין התלמיד וכמה הוא או היא נפתחים בפני המורה.

מורה פרטי למתמטיקה הטוב ביותר לא יעזור אם התלמיד או התלמידה לא יתרגלו גם בעצמם. הדבר תורם מאוד למוטיבציה ולביטחון של התלמיד. כאשר פותרים בעיה במתמטיקה בלי העידוד הצמוד של מורה פרטי למתמטיקה, ומקבלים את החיזוק רק בשיעור הבא, מתחזק הביטחון העצמי של התלמיד שהוא יכול להצליח במבחן.

מורה פרטי ללשון יכול לגרום לתלמיד להצליח במקצועות שפה אחרים כגון ספרות היסטוריה ואזרחות. כושר ההתבטאות בכתב ובכלל כישורי השפה ישפרו את הציונים גם במקצועות אלה. ללמוד עם מורה פרטי בקבוצה קטנה של לא יותר מארבעה תלמידים יש יתרון במיוחד במקצוע האנגלית. אם מורה פרטי לאנגלית מקפיד לדבר רק באנגלית ומרשה לתלמידים לדבר רק באנגלית גם ביניהם, יש לדבר השפעה מאוד חיובית על התקדמות התלמידים והמוכנות שלהם לבחינות הבגרות.