בגרות במתמטיקהבגרות במתמטיקה היא אחת הבגרויות הקשות ומסובכות יותר לתלמידים וידוע כי היא זו שהתלמידים הכי חוששים ממנה בשל אופיו של מקצוע המתמטיקה שהינו מורכב, מדויק ומסובך. למרות זאת, מתמטיקה היא חלק חשוב בחיי היום יום של אדם ולכן ידע והבנה בה היא יעילה ביותר ואפילו הכרחית. הבגרות המתמטיקה מבססת את הידע הנחוץ בתחום בכדי להעניק כלים לתלמידים בהמשך חייהם.
כיום, כל תחומי הלימודים כוללים בתוכם מתמטיקה. בכלל התארים הראלים כגון כלכלה, חשבונאות, ניהול ורפואה, וגם בתארים הומניים כמו עריכת דין, פסיכולוגיה ואפילו פילוסופיה קיימים מרכיבים מתמטיים. בשל כך בגרות במתמטיקה חשובה ביותר. בנוסף לכך שמתמטיקה הוא אחד ממקצועות החובה לכלל התלמידים הינו בעל ערך עליון בתנאי קבלה למוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ ובחו”ל. בשל העובדה כי המתמטיקה הינה שפה בינלאומית וזהה בכל העולם היא מהווה אחד מהמרכיבים המרכזיים בבחינת קבלה למוסדות השכלה.
כל זה גורם לכך שמתמטיקה הוא אחד המקצועות המרכזיים שההשקעה בטיפוחו אצל התלמידים גבוה ביותר. מגיל צעיר הורים משקיעים במורים פרטיים בכדי להנחיל אצל ילדם את היסודות הבסיסים של המתמטיקה ולכל אורך חייו כתלמיד ישנה תמיכה ועזרה בתחום. בהתקרב זמן הבגרויות החשש הראשון שעולה אצל התלמידים הוא בגרות במתמטיקה בשל היותה אחת הבחינות היותר חשובות אם לא החשובה ביותר. החשש נובע מכך שאכן זהו מקצוע שדורש תרגול והבנה.
מרבית התלמידים בישראל נעזרים במורה פרטי להכנה לבחינה זו. היתרון בשיעורים פרטיים עבור בגרות מתמטיקה הוא בעיקר בניית ביטחון עצמי אצל התלמיד. מתמטיקה הוא מקצוע שניתן ללמוד אותו, כל אחד יכול ללמוד אותו, ההבדל הוא קצב הלמידה. בכיתה בבית הספר המורה מעביר שיעור בקצב ממוצע לכלל התלמידים בכיתה, ברוב המקרים התלמיד אינו מרגיש נח לעצור את השיעור בשל חוסר הבנה או שאלה. מורה פרטי יכול להתאים את הקצב לתלמיד באופן אינדיבידואלי בכדי למקסם את ההבנה והביטחון של התלמיד בתחום הנלמד.
אנחנו בAllteachers מאמינים שהתאמת מורה פרטי לתלמיד באופן פרטני מניבה תוצאות חיוביות ואפקטיביות במיוחד אם מדובר על בגרות במתמטיקה. בניה נכונה של יסודות המתמטיקה היא כמו גשר שנבנה נכון מבסיסו ואז לא משנה כמה המים תחתיו סוערים הוא עומד יציב. במיוחד בתחום כה רחב ו”מפחיד” אפשר לבנות בסיס איתן שיגרום להמשך החומר להראות הרבה יותר פשוט. גם בשלבים מתקדמים יותר כאשר נתקלים בקושי לפעמים כדאי לחזור אחורה לבסיס ולחזקו קלות ולאחר מכן לחזור לאותו קושי שעלול להיעלם לחלוטין.