בגרות באנגלית

אנגלית היא שפה בינלאומית שהינה הפופולארית ביותר בעולם. השפה האנגלית הינה השפה הרשמית של הכי הרבה מדינות בעולם ואם אינה הרשמית הינה השפה השנייה. בעולם כיום כ400 מליון דוברי אנגלית ברמת שפת אם ו1.5 מיליארד דוברי אנגלית ברמות שנות. אנגלית הינה השפה השולטת בעולמנו כיום במגוון תחומים כגון חינוך, תקשורת, מדיה (טלוויזיה, רדיו, אינטרנט), עסקים, חברה ופוליטיקה. אנגלית כמקצוע לימודי נלמד בכל העולם בכל בית ספר ובכולם עד לרמת בגרות באנגלית.
בשל היותה שפה כה דומיננטית, אנגלית היא מקצוע חובה בכל העולם וכמובן גם בישראל. לאחר הבגרות במתמטיקה, הבגרות באנגלית הינה מקור החשש הגדול ביותר של תלמידים והינה בין הבחינות הקשות ביותר. לכן, הרבה תלמידים בכל השלבים (יסודי, תיכון ואוניברסיטה) נעזרים במורים פרטיים בכדי לבסס אצלם את השפה ולהעמיק את הידע בה. בנוסף, בגרות באנגלית הכרחית ומרכיבה באחוז גבוה קבלה למוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ ובחו”ל בפרט. בתחומי הלימוד הפופולאריים במערכת ההשכלה הגבוהה לא ניתן להתקבל ללא בגרות באנגלית (לפחות ברמת 4 יחידות).
הבגרות באנגלית הינה ההכנה הראשונית לשימוש מתקדם בשפה האנגלית ומכינה את התלמידים לצורך התמידי שיהיה להם לשימוש בה. שימוש זה יבוא לידי ביטוי בכל דבר שיעשו בהמשך חייהם, בטיולים בעולם ועד לימודים גבוהים וקריירה.
השפה האנגלית כשפה אינה קשה או מורכבת ונאמר כי היא קלה בהרבה מלמידת השפה העברית. אין ספק שככל שפה, הלמידה היא תהליך לא פשוט אך אנגלית בבסיסה קלה יותר מרוב השפות המקובלות שנלמדות.
כמו בעברית גם באנגלית קיים מבנה משפט שמקרה זה מורכב מנושא,פועל ומושא (Subject,Verb and Object), וחלקי דיבור כגון: שמות עצם (Nouns), כינויי גוף (Pronouns), פעלים (Verbs), שמות תואר (Adjectives), תוארי פועל (Adverbs), מילות יחס (Prepositions), מילות חיבור (Conjunctions), מילות קריאה (Interjections).

בגרות באנגלית מחולקת לשני חלקים.
• הבנת הנשמע – קטע שמיעה שעליו נבחנים בכתב.
• הבנת הנקרא – כמה קטעי קריאה קצרים (אינפורמטיבים או סיפוריים) עליהם נשאלים שאלות. על התלמיד להפגין הבנה עמוקה של הקטעים.
*ניתן להשתמש במילון אנגלי-עברי.

שיעורים פרטיים באנגלית בעלי יתרון כבר בגיל צעיר ובמיוחד לשלב של בגרות באנגלית. למידת שפה בצורה נכונה באה לידי ביטוי בבניית בסיס חזק ויציב משלב הכתיבה והקריאה ועד לשלבים מתקדמים יותר. היתרון שקיים בלמידה עם מורה פרטי שמותאם בצורה אינדיבידואלית ע”י צוות מקצועי בAllteachers לתלמיד הוא בניית בסיס זה, ובשלב הבגרות בעיקר בניית בטחון עצמי והכנה עמוקה של התלמיד לבחינה עצמה וכישורי ההבנה הנדרשים בה. ככל שפה אחרת, גם אנגלית ניתן ללמוד ולהשתפר אך התרגול והשימוש בה הם הדברים שישמרו על הרמה הגבוהה.

צור קשר

דילוג לתוכן