צור קשר דרושים מורים סיפורי הצלחה שיעורים פרטיים מורים פרטיים מי אנחנו דף הבית

איך להתכונן למבחנים

מבחנים הם סיוט גם לתלמידים טובים. אבל לבינוניים ומטה זהו סיוט גדול שבעתיים. לצערנו המורים אינם מלמדים את התלמידים כיצד להתכונן למבחן. גם אני, כותב מאמר זה, לא לימדתי את תלמידיי כיצד להתכונן למבחן. הייתי אומר להם תקראו שוב את החומר, את הסיכומים והתשובות שעברנו עליהם בכיתה ותהיו מוכנים.
גם אותי אף אחד לא לימד איך להתכונן למבחנים. הייתי עושה בדיוק מה שאמרתי כעבור שנים לתלמידיי. יש משהו בהצעה הזו אך היא חלקית ובלתי מספקת. אם הזמן שיכללתי את עצותיי לתלמידיי בעקבות לימודים שלי עצמי והצורך להתכונן למבחנים וגם להצליח בהם.


הרי לפניכם מס' טיפים ועצות איך להתכונן למבחנים. העצות מתאימות מכיתה ב' ועד האוניברסיטה:
כמה זמן נדרש כדי להתכונן – 1. התשובה תלויה אם הלומד מהיר או איטי ואיזה תלמיד הוא, טוב בינוני או פחות מזה. 2. תלמיד בינוני צריך בממוצע כשעתיים וחצי של לימוד (150 דק') כדי להגיע לתוצאה של ציון בין 80 ל- 90 3. את השעתיים וחצי לחלק על פני שלושה ימים כלומר כ-50 דק' ביום.

סביבה מתאימה להתכוננות – 1. ראשית הפינה שבה לומדים צריכה להיות מסודרת ונקייה. סדר בעיניים זה גם סדר בראש. 2. כל חומר לימודי שלא שייך למקצוע שאליו מתכוננים להכניס לילקוט או להניח על מדף מחוץ לטווח הראיה. 3. להכין שתייה, בקיץ קרה ובחורף חמה ואיזה חטיף או פרי, לא להגזים. 4. לכבות את הסמרטפון, המחשב והטלוויזיה. כך לא יפריעו לנו עם SMS, הודעות בפייסבוק ומוסיקה שמסיחים את הדעת. 5. לרכז את כל החומר הרלוונטי למבחן. חוברת, ספר, דפי הסבר, המחברת של המקצוע עפרונות ועטים.

הלימוד עצמו – ראשית, לא מספיק לקרוא את החומר! חייבים גם לכתוב. מה שכותבים זוכרים הרבה יותר טוב.. 1. אם מדובר במתימטיקה, קחו מכל נושא כ- 10 תרגילים ו- שלוש שאלות. אפשר לפתור תרגיל או שאלה ומיד לבדוק או לפתור הכל ואז לבדור את התשובות. כל אחד ומה שמתאים לו. כל יום נושא או שניים. 2. אם מדובר בהיסטוריה, תנ"ך או ספרות או כל מקצוע מילולי אחר, כדאי לחלק מראש את החומר לשלוש קבוצות, קבוצה ליום. 3. לקרוא את הפרק לענות על כמה שאלות שניתנו בזמן השיעורים, לסכם בקצרה, בראשי פרקים. הכינו לעצמכם כמה שאלות ואל תענו עליהן. 4. למחרת ענו על השאלות שרשמתם לעצמכם אתמול.

ולסיום, בערב לפני המבחן לא ללמוד אבל גם לא ללכת למסיבה או לדפוק את הראש בשתיית אלכוהול. ללכת לישון קצת יותר מוקדם מהרגיל.

 

 

ב-allteachers צוות היועצים תמיד עומד לרשותכם בכל עת על מנת לתת מענה אישי לכל סוגיה ולכל בעיה שצצה בכל ימות השנה.
צוות שירות הלקוחות של allteachers עומד לרשותכם בכל שעות היממה במייל או בטלפון.

 
בגרות במתמטיקה
בגרות באנגלית
מורה פרטי ללשון
מורה פרטי לפיזיקה
שיעורים פרטיים בספרות
שיעורים פרטיים בתנ"ך
שיעורים פרטיים בהיסטוריה
שיעורים פרטיים במקרו
מורים פרטיים במיקרו
מורים פרטיים לסטטיסטיקה
מורה פרטי למדעים
שיעור פרטי במחשבים
שיעורים פרטיים במתמטיקה
מורה פרטי לאנגלית

שיעורים פרטיים לבגרות

 
 
איך להתכונן למבחנים
שיעורים פרטיים אונליין
הכנה לכיתה א'
טיפים לבחירת מורה פרטי
מורים פרטיים להוראה מתקנת
הכנה למבחני הבגרות
שיעורים פרטיים לסטודנטים
לימודי אנגלית עסקית
שיעורים פרטיים לפסיכומטרי
שיעורים פרטיים לגילאי התיכון
שיעורים פרטיים לגילאי חט"ב
שיעורים פרטיים בביה"ס היסודי
השלמת בגרויות
 
 
 

מורה פרטי  | מורים פרטיים | שיעורים פרטיים | סיפורי הצלחה | דרושים מורים פרטיים | בגרות מתמטיקה | בגרות אנגלית | מפת האתר

 

כל הזכויות שמורות לאתר © allteachers - שיעורים פרטיים

wordpress stats